AnketaIenākt
AnketaIenākt
AML Compliance jeb NILLTPFN atbilstība

Pieaugot prasībām NILLTPFN atbilstības jomā pieaug arī resursu izmaksas, lai tām prasībām atbilstu - nepieciešams vairāk iedziļināties, rūpīgāk pārbaudīt, regulāri sekot līdzi - vienu vārdu sakot, tērēt daudz vairāk laikā kā iepriekš, bet laiks, kā zināms, ir nauda. Atbilstība NIILTPFN prasībām nav viegls darbs. Un šeit mums palīgā nāk dažādi IT risinājumi, kas manāmi var atvieglot uzņēmējiem ar likumu uzlikto slogu.

 Šobrīd NILLTPFN atbilstības procesam ir nepieciešama diezgan liela datu apjoma padziļināta izpēte un analīze. Automatizācija, izmantojot atbilstošu IT risinājumu, racionalizē NILLTPFN atbilstības procesu un padara to rentablu. Automatizācija novērš cilvēka kļūdu iespējamību, tā nodrošina augstu precizitāti un līdz ar to paaugstina efektivitāti. Atbilstības process notiek daudz ātrāk, un jauno noteikumu ieviešana un turpmāka ievērošana, ir iespējama bez kavēšanās. IT risinājums ļauj uzņēmējiem izpildīt NILLTPFN likuma, Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālu sankciju likuma,  klientu izpētes un identifikācijas prasības.

Kā IT risinājums var palīdzēt NILLTPFN un sankciju likuma subjektiem?

Strauji pieaugošo naudas atmazgāšanas draudu dēļ starptautiskajā arēnā ir vērojams milzīgs pieprasījums pēc efektīvām AML/CTPF atbilstības programmām un automatizētiem IT risinājumiem. IT risinājums NILLTPFN jomā ir noderīgs, lai uzturētu NILLTPFN atbilstības sistēmu - pārbaudītu klientu informāciju, veiktu darījumu uzraudzību. IT risinājums palīdz veikt klienta identifikāciju, pārbaudīt klientu pret PNP un sankciju sarakstiem, novērtēt klientu risku, un laicīgi konstatēt aizdomīgus darījumus.

Latvijā ir vairāki NILLTPFN IT risinājumu izstrādātāji, kas saviem klientiem piedāvā dažādus klientu izpētes procesa rīkus. Viens no tiem ir Atbilst, kas piedāvā ar klientu izpēti saistītos procesus veikt tiešsaistes platformā.

Platformas priekšrocības:

  • Digitālās Klientu izpētes anketas, kas atbilst platformas lietotāja nozares specifikai,
  • Attālinātā klienta pārstāvja identifikācija,
  • Vienkāršota personu pārbaude pret sankciju sarakstiem,
  • LR reģistrēto personu pārbaude VID datu bāzēs un datu par saistītām personām ielāde no Uzņēmumu reģistra turpmākai pārbaudei pret sankciju sarakstiem,
  • Regulārā klienta anketā iekļauto personu datu pārbaude pret sankciju sarakstiem,
  • Ērta sankciju sarakstu sakritību apstrāde, datu apkopošana un glabāšana,
  • NILLTPF riska novērtēšanas palīgs, kas nosaka klientam rekomendējamo NILLTPF riska līmeni,
  • Personu pārbaude paplašinātajos starptautiskajos sankciju un politiski nozīmīgo personu sarakstos sadarbībā ar Dow Jones Risk & Compliance.

Reģistrējies un izmēģini bezmaksas.

Atbilst komanda

help@atbilst.lv


Citi raksti
footer forma