AnketaIenākt
AnketaIenākt
AML Compliance jeb NILLTPFN atbilstība

Pieaugot prasībām NILLTPFN atbilstības jomā pieaug arī resursu izmaksas lai tām prasībām atbilstu - nepieciešams vairāk iedziļināties, rūpīgāk pārbaudīt, regulāri sekot - ar vienu vārdu sākot tērēt daudz vairāk laikā kā iepriekš, bet laiks, kā zināms, ir nauda. Atbilstība NIILTPFN prasībām nav viegls darbs. Un šeit mums palīgā nāk dažādi IT risinājumi, kas manāmi var atvieglot uzņēmējiem ar likumu uzlikto slogu.

Lasīt vairāk
Šūpošanās uz sankciju viļņiem

Vairs nav šaubu, lai veiksmīgi  vadītu uzņēmumu, nepietiek tikai ar klientu piesaistīšanu un grāmatvedības kārtošanu. Šodien uzmanīgi ir jāseko līdzi izmaiņām sankciju likumdošanā, lai pēkšņi netiktu pārklātam ar vilni, bet šūpoties uz tā.

Lasīt vairāk
Eiropas Padome šodien pieņēma devīto sankciju paketi pret Krieviju

Eiropas Padome šodien pieņēma devīto sankciju paketi, kuras mērķis ir palielināt spiedienu uz Krieviju un tās valdību.
Jauna pakete ietver virkni pasākumu, kuru mērķis ir ietekmēt Krievijas ekonomiku un spēju turpināt tās agresiju.

Lasīt vairāk
5 soļi par NILLTPFN likuma izpildi atbildīgo personu iecelšanai

Ņemot vērā, ka atbilstoši NILLTPFN likuma 10. pantam 30 dienu laikā pēc likuma subjekta statusa iegūšanas uzņēmējam ir jāieceļ par likuma prasību izpildi atbildīgā persona, ir vērts:

Lasīt vairāk
FATF (Financial Action Task Force) 2022. gada oktobra plenārsēdes rezultāti

2022. gada 21. oktobrī Parīzē noslēdzās pirmā FATF plenārsēde, kuru vadīja T. Raja Kumar no Singapūras. Šajās diskusijās piedalījās delegāti no vairāk nekā 200 jurisdikcijām.

Lasīt vairāk
Ciktāl OFAC sankciju saraksts attiecas uz Latvijas uzņēmēju?

Saskaņā ar Sankciju likumu visām personām ir pienākums ievērot un izpildīt Latvijā spēkā esošās starptautiskās (ANO un ES) un Latvijas Republikas nacionālās sankcijas, savukārt ne visiem ir skaidra izpratne par ASV kā NATO dalībvalsts noteiktām sankcijām, t.i. OFAC (Office of Foreign Assets Control) sankciju ievērošanu. Šajā rakstā ieviesīsim skaidrību.

Lasīt vairāk
5 padomi iekšējās kontroles sistēmas efektivitātes uzlabošanai

Kontrole ir kritiska un sarežģīta pārvaldības funkcija, kas spēj novērst konfliktus ar ārējo un iekšējo vidi. Visas iespējamās izmaiņas (iekšējās vai ārējās) ir jāidentificē iepriekš, un jāveic pasākumi, lai mazinātu to ietekmi uz uzņēmējdarbību. Dalāmies ar padomiem, kam tieši ir jāpievērš uzmanība, lai jūsu iekšējās kontroles sistēma būtu efektīva.

Lasīt vairāk
Globālās tendences NILLTPFN

Ar jaunas aģentūras (EU AML Authority - AMLA) izveidi, Eiropā tiks īstenota vienlīdz stingra NILLTPFN likumdošanas normu piemērošana visās valstīs, kā arī stiprināta pārrobežu sadarbība. Plānots, ka pašreizējie valstu bankas kontu reģistri tiks savienoti, tādējādi paātrinot finanšu noziegumu izpēti tiesībaizsardzības iestādēs.   Finanšu politikas veidotāju tuvākās nākotnes plānos ietilpst uzdevums stiprināt atsevišķu Novēršanas likuma subjektu […]

Lasīt vairāk
Šveice pieņēma 7. sankciju paketi pret Krieviju

Šveices Federālā padome 31. augustā nolēma pievienoties ES pret Krieviju vērsto sankciju 7. paketei.

Lasīt vairāk
Sankciju likums ir saistošs absolūti visiem

Visām personām, gan fiziskām, gan juridiskām, ir pienākums ievērot un izpildīt Latvijā spēkā esošās starptautiskās (ANO un ES) un Latvijas Republikas nacionālās sankcijas. Taču daudziem, it īpaši maziem un vidējiem saimnieciskās darbības veicējiem, tas ir izaicinājums, jo trūkst gan zināšanu attiecīgajā jomā, gan resursu.

Lasīt vairāk
footer forma